iOS 18, iPadOS 18 ve macOS Sequoia Çıkış Tarihi Ne Zaman?

Apple, WWDC 2024 geliştirici etkinliğinde tüm yeni işletim sistemi güncellemelerini duyurdu. Peki, iOS 18, iPadOS 18 ve macOS Sequoia gibi işletim sistemleri için çıkış tarihi ne zaman?

Tabii ki Apple her zamanki gibi iOS 18, iPadOS 18, macOS Sequoia, tvOS 18, watchOS 11 ve visionOS 2 güncellemeleri için Sonbahar aylarına işaret etti. Bu da Eylül ile Kasım ayları arasında yeni güncellemelere kavuşulacağı anlamına geliyor. Apple’ın iPhone 16 serisi yeni akıllı telefonlarını ise Eylül ayında gerçekleştireceği bir etkinlik ile tanıtmasını bekliyoruz.

Yeni yazılımın tanıtıldığı WWDC 2024 etkinliğinin ardından Apple, geliştiricilere test amacıyla iOS 18, iPadOS 18, macOS Sequoia, tvOS 18, watchOS 11 ve VisionOS 2’nin ilk beta sürümlerini sundu. Geliştiriciler, tüm yeni özellikleri denemek için güncellemelere erişebilir.

Kayıtlı geliştiriciler, cihazlarındaki Ayarlar uygulamasını açıp Yazılım Güncelleme bölümüne gidip Beta Güncellemeleri seçeneğine dokunarak ve Geliştirici Beta’yı açarak beta sürümlere katılabilecek. Betayı indirip yüklemek için geliştirici hesabıyla ilişkili bir Apple kimliğinin gerekli olduğunu ancak Apple’ın ücretsiz geliştirici hesaplarının bile beta yazılımı yüklemesine izin verdiğini hatırlatalım. Tabii ki bu ilk sürümlerin hatalarla dolu olabileceğini ve risk taşıyabileceğinin de altını çizmek isteriz.

iOS 18, iPadOS 18 ve macOS Sequoia Public Beta (Genel Beta) Sürümleri Ne Zaman Geliyor?

Apple iOS 18, iPadOS 18, macOS Sequoia, watchOS 11, tvOS 18 ve HomePod 18 genel beta sürümlerinin Temmuz ayında geliştiriciler için kullanıma sunulacağını duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir